
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Interface | Serial, SPI |
| Output Type | Digital |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 2.85 V |
| Accuracy | 0.1 °C |
| Operating Supply Current | 15 mA |
| Resolution | 24 bit |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$34.24115
Ext.Price$34.24115
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $34.24115 | $34.24115 |
| 10 | $33.04600 | $330.46000 |
